Asud siin:   Kodu > Ajutised näitused

Ajutised näitused

  • Guido Pandi mälestusnäitus

27. septembrist novembri lõpuni on muuseumis avatud Eesti Televisiooni kunstniku Guido Pandi (1922-2018) mälestusnäitus. Väljapanekus saab näha Guido Pandi loodud telesaadete algustiitreid ja fotosid kunstnikust töösituatsioonis.

Guido Pant lõpetas1941 Tallinna 7. Keskkooli ja 1950 dekoratsiooni eriala Tallinna Riikliku Tarbekunsti Instituudi. Töötas 1950-1989 Draamateatris. Oli 1956-57 Eesti Televisiooni kunstnik- dekoraator, 1957-65 kunstnik -šriftist ja 1965-1989 kunstnik- lavastaja.

Kunstniku tööd pärinevad tema tütre Kristi Einlo kogust, näituse fotod Eesti Rahvusringhäälingu arhiivist ja erakogust.


  • TAPEEDIKAARDID

 Tapeedikaartide lugu

Suvetürilased Reet ja Ivar; kellest üks töötas Tallinnas lasteaiaõpetajana ning teine Eesti Rahvusringhäälingu teleoperaatorina, otsustasid järjekordse suvepuhkuse lõppedes Türile jäädagi. Nad kohandasid oma suvekodu aastaringseks elamiseks ja lubasid teineteisele, et tegelevad nüüdsest sellega, millest nad varem olid puudust tundnud. Lihtsam keskkonnateadlik elu suunas neid säästma ja vähem tarbima, otsides esemetele või materjalidele uuskasutust. Saime olla palju looduses, avastada unustatud paiku ja põnevaid vanu maju. Vanade majade seinu katab tapeet. Reet kogub Türil lammutatavate majade tapeedikihte. Need annavad märku, milline maitse võibolla, et iseloomgi on olnud neis kodudes elanud inimestel. Tapeedikihtide alt leitud ajalehed aitavad umbkaudu määrata kümnendit, millal üht - või teistsugust mustrit või värvi kujunduses eelistati.

Seintelt leitud tapeedifragmendid kleebib Reet pildiraamimistöökojast ülejäänud kartongile.

Seejärel hakkab Ivar neid tuunima. Jätkab tušipliiatsiga katkenud mustrit, lisab veidi pidulikkust. Sedasi sünnivad originaalsed nostalgilised tapeedikaardid. Kaardi tagaküljel leiab huviline aadressi ning orienteeruva aja, mil tapeet kellegi kodu kattis.

Soovi korral saab vahva kaardi omale soetada Türi infopunktist.

Head avastamisrõõmu Sullegi!

Reet ja Ivar Murel